بلوک هبلکس aac چیست

بلوک هبلکس aac

بلوک هبلکس aac

بلوک هبلکس aac Autoclaved Aerated Concrete با علامت اختصاری AAC که امروزه از مصالح پرکاربرد ساختمان به شمار می رود یک بلوک سبک، مقاوم، عایق و با باربری بسیار بالا می باشد که در مقایسه با آجرهای سنتی بیش از سه برابر سبک تر است.

تاریخچه ساخت بلوک هبلکس aac

در سال 1924 میلادی یک معمار سوئدی که در حال تحقیق درباره تولید مصالح نوین ساختمانی، این بلوک منحصر بفرد را معرفی نمود. او همواره در تلاش بود تا متریالی به مانند چوب، سبک، صلب و با کارایی بالا در عین حال مقاوم در برابر آتش، خوردگی و شکستگی آسان تولید نماید.

به این ترتیب با ترکیب کوارتز یا ماسه، کلسیم سولفات یا گچ، آهک، سیمان، آب و مقداری پودر آلومنیوم که ساختاری اسفنجی و مقاوم تشکیل می دهند اولین نمونه این بلوک ها را تولید نمود.

بلوک هبلکس aac

مراحل ساخت بلوک هبلکس aac

1. ترکیب مواد و تهیه ملات

خط تولید بلوک های هبلکس باید دارای سه سیلوی مجزای بزرگ برای نگهداری سیمان، سیلیس و آهک باشند. این مواد که به عنوان متریال اصلی در ساخت بلوک هبلکس استفاده می شوند، به ترتیب از لایه های زیرین سیلو توسط بالابرهای صنعتی به داخل خط تولید انتقال داده می شوند تا ساخت هبلکس آغاز گردد.

در ابتدا مواد اولیه شامل ماسه، آهک، سیمان و گچ به ترتیب به نسبت 69، 20، 8 و 3 با یکدیگر ترکیب شده و به میزان 0.08% وزن این ترکیب پودر آلومنیوم به آن اضافه می شود. در انتها به نسبت 0.6 تا 0.65 آب به ترکیب جامد نهایی اضافه می گردد.

مهم ترین مرحله، مخلوط کردن این متریال ها با یکدیگر به شکل دوغاب می باشد. به منظور انجام این کار از میکسرهای مخصوص استفاده می شود. این میکسرها موظف اند تا وزن محصول ورودی را با دقت بررسی و آن را برای قالب ریزی به محل موردنظر منتقل نمایند.

2. عمل آوری ملات

در این قسمت، مخلوط های بدست آمده را در قالب هایی با گنجایش 3 متر مکعب می ریزند و مرحله هوادار کردن هبلکس را آغاز می نمایند. نکته قابل توجه این است که نباید کل قالب با مخلوط پر شود و تنها نیمی از آن را باید با مواد پر کرد.

فعل و انفعالات شیمیایی سبب می شود تا حباب هاب ریزی در محصول ایجاد شود و در عرض 3.5 ساعت، محصول کل قالب را پر کند و به اصطلاح، عمل آید. دمای محصول در این مرحله به هفتاد درجه سانتی گراد می رسد.

3. کیورینگ

پس از گذشت زمان عمل آوری، می بایست عمل کیورینگ در مخازن تخت فشار آغاز گردد. این مخازن معمولا دارای 3 متر قطر و 45 متر طول می باشند. بخار آب با فشاری بین 800 تا 1200 کیلوپاسکال و با دمایی در حدود 180 درجه سانتی گراد وارد این مخارن شده و عملیات اوتوکلاو صورت می پذیرد.

4. برش و بسته بندی

پس از کنترل کیفیت و انجام آزمایشات لازم، هبلکس را توسط دستگاه های برش، به صورت طولی می برند. برش های طولی و عرضی بلوک هبلکس با توجه به سفارش مشتریان صورت می گیرد و قابل تنظیم و تغییر می باشد.

باید دقت کرد که زیاد کوچک یا زیاد بزرگ نباشند، چون در این صورت استفاده از آن ها سخت می باشد و کارایی بلوک کاهش می یابد. اما معمولا ابعاد 100*200*600، 150*200*600، 200*200*600 متداول تر بوده و در بازارها بیشتر موجود می باشند.

بلوک هبلکس aac

مزایای بلوک هبلکس aac

  • پایدار و سازگار با محیط زیست

با توجه به استفاده از مواد غیر سمی و دوستدار محیط زیست در ترکیبات این متریال ساختمانی و همچنین جلوگیری از هدر رفت انرژی ساختمان، این بلوک ها، بسیار پایدار (Sustainable) و سازگار با محیط زیست (Eco-Friendly) به شمار می روند و بسیاری از سازمان های دولتی، سازندگان و مجریان را به استفاده از این نوع بلوک تشویق می کنند.

  • وزن بسیار کم

نسبت به مصالح سنتی 3 الی 4 برابر سبک تر بوده و نسبت به بلوک های سیمانی استاندارد نیز 30 درصد وزن کمتری دارند. به همین علت باعث کاهش چشمگیر بار مرده ساختمان می شوند.

  • عایق حرارتی مناسب

به علت وجود هوا در بافت متخلخل آن و همچنین استفاده از مواد اولیه که دارای ضریب هدایت حرارتی کمی می باشند، این بلوک ها در برابر هدر رفت انرژی بسیار مقاوم بوده و باعث کاهش هزینه ها در طول دوره بهره برداری می شود.

  • مقاوم در برابر آتش

تا حرارت 1600 درجه سانتی گراد و به مدت 6 ساعت در برابر آتش مقاومت می کند و مانع از توسعه آتش و نفوذ آن به دیگر فضاهای ساختمان می شود.