کارخانه بلوک کیبکس کیمیای بهروزی

خرید بلوک هبلکس قزوین

تفاوت کیبکس و هبلکس چیست؟

در اصل، ماهیت و نجوه ساحت کیبکس یا هبلکس تفاوتی وجود ندارد و در اصل از دو برند متفاوت هستند که کارایی و استفاده‌ای یکسان دارند. البته لازم به ذکربلوک کیبکس کیمیای بهروزی است که در کشور ایران، از نام بلوک هبلکس به مراتب بیشتر استفاده میشود.

قیمت بلوک کیبکس کیمیای بهروزی

بلوک کیبکس کیمیای بهروزی همانند سایر محصولات AAC یا بلوک های سبک گازی اتوکلاو، با واحد مترمکعب به فروش میرسند . برای به دست آوردن یا محاسبه این مقدار کافی است عدد متر مربع را در ضخامت دیوار به متر ضرب کنیم . برای مثال اگر یکصد متر مربع با عرض ۱۵سانتی متر یا ۱۵/۰ متر داریم . کافی است عدد ۱۰۰ را در ۱۵/۰ که عرض دیوار به متر هست، ضرب کنیم . عدد حاصل ،مقدار بلوک کیبکس مورد نیاز برای این مقدار دیوار را به ما میدهد . لازم به ذکر این نکته است که بدانیم هر متر مکعب بلوک سبک AAC چه سطحی از دیوار ما را پوشش میدهد.

ابعاد بلوک کیبکس کیمیای بهروزی

به طور کلی در اغلب شرکت های تولید کننده بلوک های گازی اتوکلاو شده، ابعاد این محصولات ثابت و واحد هستند. اما فراخور مقدار سفارش این محصولات و محل استفاده بلوک سبک، ممکن است که برخی کارخانجات، تغییری در ابعاد متعارف این محصولات دهند. کارخانه بتن سبک کیمیای بهروزی با برند تجاری کیبکس نیز، همانند تمام تولید کنندگان محترم این محصولات در ایران، با ابعاد متعارف که شامل طول ۶۰ سانتی متر و ارتفاع ۲۴ سانتی متر است، محصولات خود را عرضه میدارد.

بلوک کیبکس کیمیای بهروزی

ابعاد بلوک کیبکس کیمیای بهروزی

لازم به ذکر است، برخی کارخانجات، اقدام به تولید بلوک هایی با ارتفاع ۲۰ سانتی متر جهت صادرات این محصول به عراق نموده اند، ولی در تمام این کارخانجات طول بلوک ها همواره ۶۰ سانتی متر بوده است. اما تنها نکته ای که برخی کارخانجات را از هم متمایز میسازد، استفاده از برخی ضخامت های غیر متعارف در بازار است. ضخامت های متعارف این محصول در بازار، بلوک با عرض ۱۰ سانتی متر، ۱۵ سانتی متر و ۲۰ سانتی متر است. ولی برخی کارخانجات اقدام به تولید بلوک های با عرض ۷.۵ و برخی اقدام به تولید بلوک با عرض ۸ سانتی متر جهت استفاده در تیغه های داخلی کرده اند.

  1. ۶۰*۲۵*۸
  2. ۶۰*۲۵*۱۰
  3. ۶۰*۲۵*۱۲
  4. ۶۰*۲۵*۱۵
  5. ۶۰*۲۵*۲۰

معایب بلوک کیبکس کیمیای بهروزی

بلوک کیبکس نیز نظیر سایر محصولات و مصالح ساختمانی، دارای معایب و مزایای خاص خود میباشد . در رابطه با مزایای این محصولات پیش تر صحبت شده اما هیچگاه در رابطه با معایب این محصول در مقایسه با سایر محصولات یا مصالح بدتر از این محصول حرفی زده نشده ، باید بپذیریم که هبلکس در مقایسه با سایر مصالح سنتی نظیر انواع بلوک های پوکه ای با سبکدانه معدنی یا صنعتی، آجر و سفال و مصالحی از این دست دارای برتری های بسیار زیادی است و تقریبا در تمام خصوصیتهای لازمه از مصالح مذکور برتری دارد .

بلوک کیبکس کیمیای بهروزی

روش تولید بلوک کیبکس کیمیای بهروزی

تولید بلوک های سیلکس ، فرایندی بسیار دقیق منظم و فرایندی مهندسی است . مجموعه بتن سبک کیمیای بهروزی در زمینه تولید محصولات سبکAAC یکی از شرکت های نوآور و برتر این امر در ایران میباشد  این محصول حاصل ترکیب سیمان سیلیس پودر الومینیوم آهک و آب است . وجود سیلیس در این محصول به افزایش مقاومت فشاری محصول کمک می کند.

ترکیب سیمان و آب به چسبندگی مصالح و در نتیجه ان ،افزایش مقاومت فشاری محصول کمک میکند. آهک نیز به فرآیند این چسبندگی کمک میکند . اما پودر آلومینیوم به عنوان آخرین ماده اضافه شده به این محصول به عنوان یک ماده حباب ساز یا هوا ساز به ایحاد هوا و ازدیاد حجم و افزایش تخلخل این محصول کمک میکند . اگر بخواهیم ساخت این محصول را به طور دقیق بررسی کنیم ، متوجه شباهت هایی در فرآیند تشکیل بلوک های سبک AAC با روند طبیعی شکل گیری گدازه یا پوکه های حاصل از گدازه های آتش فشان ها میشویم .

بلوک کیبکس کیمیای بهروزی

روش تولید بلوک کیبکس کیمیای بهروزی

پوکه های معدنی حاصل از سرد شدن تدریجی همراه با خروج هوا یا گاز از گدازه های آتش فشانی حاصل از فوران اتش فشان های فعال میباشد . در نتیجه اگر بخواهیم به طور کلی روند تولید این محصولات را بیان کنیم میتوانیم آنها را به ۵ مرحله تقسیم بندی کنیم:

  1. ایجاد دوغابی حاصل از ترکیب سیلیس و آب می باشد .
  2. افزودن کنترل شده سیمان و آهک و ریختن ترکیب حاصله از ان در قالب هایی با حجم معین و مشخص .
  3. ارسال به کوره های پخت و فرایند کنترل شده افزایش حجم و خروج هوا به وسیله پودر آلومینیوم در دما و شرایط مشخص.
  4. برش محصول آماده شده و خارج شده از قالب بر اساس سایز های مشخص و معین
  5. کیورنیگ یا عمل آوری محصول در اتاق های اتوکلاو و نهایتا بسته بندی و ارسال برای مشتریان و سازندگان محترم