بلوک سبک هبلکس قیمت مناسب

بلوک سبک کیبکس چیست

بلوک سبک هبلکس قیمت

بلوک سبک هبلکس قیمت از جمله مصالح ساختمانی است که از جنس ترکیبی سیمان، آهک، پودر آلومینیوم و سیلیس ساخته شده است. بلوک های هبلکس امروزه کاربردهای متنوعی در ساختمان سازی دارند که به علت ویژگی های خاص این بلوک از جمله عایق بودن در برابر صدا و حرارت و رطوبت در کنار وزن پایین و صرفه جویی در استفاده از مصالح دیگر ساختمانی، کاربرد آن رو به گسترش می باشد. در این مقاله به معرفی بلوک هبلکس و کاربردها و ویژگی های آن خواهیم پرداخت.

هبلکس چیست؟

بلوک هبلکس یا بلوک سبک aac، از انواع مصالحی از جنس بتن هستند که کاربرد اصلی آنها در عایق کاری می باشد. از این بلوک ها معمولا در بیرون و داخل ساختمان ها استفاده می شود و با توجه به ساختاری که دارد، می تواند به آسانی و با سرعت نصب و استفاده شود. این بلوک را می توان همچنین در قسمت های مختلفی از جمله لوله گذاری، سیم کشی ساختمان مشاهده نمود. با استفاده از بلوک های هبلکس، دیگر نیازی به عایق کاری مجدد نیست. در ایران می توانید هبلکس ها را تا ابعاد مختلف مانند طول 600، ارتفاع 250 و در ضخامت های مختلف تا 500 میلیمتر بیابید. در ادامه به بیان ویژگی های بلوک هبلکس می پردازیم.

بلوک سبک هبلکس قیمت

معرفی ویژگی های بلوک هبلکس

هبلکس ساختار و ویژگی های خاص خود را دارد که سبب شده است تا استفاده از آن مزایایی نیز به همراه داشته باشد. از جمله این ویژگی ها می توان اشاره نمود به:

  • وزن پایین: همانطور که در ابتدای مقاله گفتیم، بلوک هبلکس وزن پایین تری نسبت به آجر و مصالح دیگر دارد. به عنوان مثال می توان به یک هبلکس 60 در 25 در 20 اشاره نمود که با اینکه حجمی به اندازه ی 46 آجر دارد، اما وزن آن در مقایسه با آجرها، یک چهارم آن است.
  • مقاومت: مقاومت یکی دیگر از ویژگی های بلوک هبلکس است. این سازه ها می توانند در برابر زمین لرزه و تنش های بیرونی مقاومت بیشتری را از خود نشان دهند.
  • عایق بودن: بلوک های هبلکس به خوبی می توانند در برابر گرما، صدا و سرما عایق باشند. امروزه مهندسان و مالکان می توانند از نیاز خود به عایق های دیگری را با به کار بردن هبلکس برطرف نمایند.
  • جلوگیری از آتش سوزی: همچنین دیگر ویژگی های بلوک هبلکس را می توان کندی هدایت آن برای گرما و انتقال آتش دانست که سبب می شود تا به خوبی از آتش سوزی و گسترش آن جلوگیری شود.
بلوک سبک هبلکس قیمت

چرا از هبلکس استفاده کنیم؟

ویژگی های خاصی که بلوک سبک هبلکس قیمت مناسب دارد، سبب شده است تا هبلکس محصولی متمایز از سایر مصالح ساختمانی باشد و علاوه بر افزایش سرعت کار، ابعاد مناسبی نیز داشته باشد. این بلوک ها استحکام و پایداری بالایی دارند و می توانند در برابر حرارت و صدا و جلوگیری از اتلاف انرژی، عایق خوبی باشند. علاوه بر این باید بدانید که با استفاده از این بلوک ها، شما به اندازه یک چهارم حد معمول نیاز به ملات و مصرف آن برای کشیدن یک دیوار با بلوک های هبلکس دارید. به عنوان مثال می توان گفت برای یک دیوار 2.5 تا 3 متر، تنها به 10 تا 15 لایه سیمان نیاز داریم.

از دیگر دلایل استفاده از هبلکس همچنین می توان گفت که علاوه بر اینکه مقاومت آنها به اندازه یک سنگ می باشد و در برابر فشارهای داخلی و بیرونی به خوبی از خود مقاومت نشان می دهد، اما وزن کمتری دارد و این سبب می شود تا کارگر و بنا بتوانند با سرعت بیشتری کار را جلو ببرند و دیوارچینی را انجام دهند. در این صورت می توان گفت صرفه جویی در هزینه های کارگر ساختمان و مصالح می تواند از مزیت های دیگر استفاده از هبلکس باشد.

بلوک سبک هبلکس قیمت مناسب

نحوه ی استفاده از بلوک هبلکس

یکی دیگر از ویژگی های بلوک سبک هبلکس قیمت مناسب، استفاده راحت تر از آن در مقایسه با دیگر مصالح ساختمانی است. بلوک هبلکس می تواند توسط اره به آسانی برش بخورد و میخ و پیچ ها نیز در آن به راحتی فرو روند. با توجه به مطالبی که بیان شد، می توان گفت که استفاده از هبلکس به راحتی در ساختمان سازی قابل انجام است. در مورد طرز استفاده از بلوک هبلکس لازم است بدانید قبل از مصرف آن، باید هبلکس را کاملا خیس نمایید. دلیل این کار را می توان افزایش خاصیت عایق آب بودن هبلکس دانست که موجب افزایش وزن آن نخواهد شد. همچنین خاصیت چسبندگی به ملات بیشتر خواهد شد و رطوبت جذب شده به هبلکس، سبب حفظ بلوک ها در کنار هم می شود.

بلوک سبک هبلکس قیمت مناسب

خرید بلوک سبک هبلکس قیمت مناسب

در بازار هبلکس به aac معروف است که کاربرد آن معمولا برای دیوارهای داخلی با ضخامت های 10 و برای دیوارهای اطراف در ضخامت های 15 سانتی متر می باشد. لازم است در خرید توجه داشته باشید که هبلکس به طور کلی در دو نوع اتوکلاوی و غیر اتوکلاوی تقسیم بندی می شود که انواع غیر اتوکلاوی آن ارزان تر است که این ارزانی، ناشی از کیفیت کمتر آن می باشد. لازم است در خرید هبلکس به ابعاد سفارشی آن توجه نموده و لبه های سنگ را چک کنید. اضلاع این سنگ باید صاف و دارای گوشه های قائم مانند باشند.