قیمت بلوک سبک لیکا در تهران

انواع بلوک سبک قزوین

بلوک سبک لیکا در تهران

بلوک سبک لیکا در تهران یکی از محصولات کاربردی این شرکت می باشد. کاربرد این بلوک ها که در رده مصالح عایق محسوب می شوند در دیوار های جداکننده و غیر باربر می باشد. عمده مواد تشکیل دهنده بلوک ، دانه لیکا می باشد که با سیمان و ماسه و آب با میزان مشخص مخلوط شده و در قالب های مخصوص بصورت توخالی و توپر شکل داده می شوند.

مشخصات فنی بلوک سبک لیکا در تهران:

وزن مخصوص بلوک های توخالی لیکا ، 600 تا 700  کیلو گرم در هر متر مکعب می باشد. مقاومت فشاری 20 کیلوگرم بر سانتیمتر مربع و ضریب هدایت حرارتی 0.25 w/mc و میزان افت صدا برای دیوار با ضخامت 15 سانتیمتر برابر با 46 دسیبل می باشد.

بلوک سبک لیکا در تهران

مزایای بلوک سبک لیکا در تهران:

وزن کم :

 پایین بودن وزن محصولات تولیدی با پوکه صنعتی لیکا ، باعث کاهش بار مرده ساختمان و در نتیجه کاهش وزن اسکلت ساختمان می گردد. وزن کم بلوک ، مقاومت دیوار را در برابر زلزله افزایش می دهد.

عایق حرارتی: 

عایق بودن پوکه لیکا و شکل تو خالی بلوک، سبب می گردد دیوار ساخته شده با بلوک سبک لیکا مورد تائید سازمان بهینه سازی سوخت برای استفاده در دیوار های بیرونی ساختمان باشد. همچنین الزامات مبحث 19 مقررات ملی ساختمان را برآورده می گردد.

بلوک سبک لیکا در تهران

عایق صوتی: 

کاهش عبور صدا از بیرون ساختمان ، بین واحد ها و اتاق های مجاور هم، یکی از نیاز های ساختمان های امروز می باشد. دو جداره و سه جداره بودن بلوک لیکا و همچنین عایق صوت بودن سبکدانه استفاده شده در تولید بلوک ، باعث افزایش شدید افت صدا می گردد.

مقاوم در برابر آتش:

 اشتعال زا نبودن و مقاومت مصالح و متریال های ساختمانی در برابر آتش ، موردی است که متاسفانه در کشور ما کمتر به آن توجه می شود. شوک حرارتی ایجاد شده در دیوار بعلت اختلاف دمای زیاد بین دو طرف دیوار ، خسارت های زیادی را به ساختمان وارد کرده و سبب انتقال حریق به سایر قسمت های ساختمان می گردد.

بلوک سبک لیکا در تهران

کارپذیری فیزیکی :

 برشکاری دیوار لیکا برای عبور تاسیسات ، بسیار راحت می باشد ( با استفاده از تیشه نوک تیز ) و تنها از محل ضربه بلوک شکسته و سمت های دیگر آن بر خلاف بلوک های سفالی، سالم می ماند.

 قابلیت میخ کوبی ، شیارزنی ، سوراخ کاری ، نصب کابینت و وسایل سنگین روی دیوار  از دیگز ویژگی های این محصول بحساب می آید.

مقاومت: 

بعلت استفاده از ملات در چهار طرف هر بلوک در دیوار چینی و شکل سازه ی بتنی ایجاد شده توسط ملات و مقاومت فشاری بالا در بلوک، سبب حذف ضریب جمع شوندگی بلوک و نشست دیوار می گردد. این ویژگی تنها در این نوع دیوار وجود دارد. بنابر این هیچگاه شاهد ترک خوردن اندود گچ یا سیمان در دیوار لیکا نخواهیم بود.

بلوک سبک لیکا در تهران

جذب آب مناسب: 

پایین بودن جذب آب بلوک ، سبب کاهش سرعت اجرای اندودکاری و سنگ کاری و بالا بودن جذب آب باعث عدم گیرش مناسب اندود کاری گچ یا سیمان به بلوک و در نتیجه پوسته شدن آن می گردد و در سنگ کاری و کاشی کاری دیوار، ملات پشت سنگ و سرامیک بدلیل جذب سریع آب ملات توسط بلوک ، سیمان ملات سوخته و از گیرایش ملات به سنگ کاسته می شود.