قیمت انواع بلوک سبک مازندران

بلوک سبک پوکه ای

امروزه شاهد تنوع زیادی در انواع بلوک سبک هستیم. بلوک‌های گازی و صنعتی به نام‌های مختلف در بازار تولید می‌شود. در پست امروز به برخی از بلوک‌های سبک اشاره می‌شود. در صورتی که تمایل داشته باشید با محصولات سبکدانه کانیار تولید بلوک داشته باشید با ما در تماس باشید.

انواع بلوک سبک مازندران

انواع بلوک سبک مازندران را با استفاده از پودری پوزولان سبکدانه کانیار می‌توان تولید کرد. کافیست یک بار خرید نمایید و آزمایش کنید. انواع بلوک سبک مازندران را با معرفی بلوک‌های سیمانی، هبلکس، گچی، و … ادامه می‌دهیم.

بلوک سیمانی

بلوکهای سیمانی در ساختمان سازی برای ساخت دیوار و سقف استفاده می‌شود. اندازه و سایز بلوک سیمانی متفاوت است. معمولا هر کارگاه بلوک زنی با توجه به نیاز مشتری سایزهای خاصی را تولید می‌کنند. اما اخیرا بر طبق سازمان نظام مهندسی  و استاندارد ملی معمولا اندازه و ضخامت ثابتی برای انواع بلوک سیمانی در نظر گرفته شده است.

مواد تشکیل دهنده‌ی بلوک سیمانی معمولا سیمان پرتلند، شن، ماسه، آب به روش ریخته‌گری استفاده می‌شود.

بلوک سبک مازندران

بلوک هبلکس

بلوک هبلکس از نوع بتن متخلخل است. برای دیوارهای داخلی از ضخامت ۱۰ سانتی‌متر و دیوارهای اطراف از ضخامت ۱۵ سانتی‌متر استفاده می‌شود. در بازار بلوک سبک ساختمانی هبلكس به دو نوع اتوكلاوی و غیر اتوكلاوی موجود است. البته بلوک غیر اتوكلاوی ارزان‌تر است. بنابراین کیفیت آن به مراتب پایین‌تر از نوع بلوک اتوکلاو شده است. مقاومت فشاری بالا و وزن کم از مزایای بلوک هبلکس است.

بلوک لیکا 

بلوک لیکا یکی دیگر از انواع بلوک سبک است. در این نوع بلوک به جای سنگدانه‌های طبیعی از دانه‌های لیکا استفاده شده است. دانه لیکا یا پوکه صنعتی از رس منبسط شده ساخته شده است. بلوک های سبک لیکا از مهمترین فرآورده های لیکا در ایران است. این بلوک‌ها از مخلوط سیک‌دانه با سیمان و آب به دست می‌آید. برای حفظ سبکی این قطعات، ریزدانه طبیعی از بتن حذف شده. محصول نهایی دارای تخلخل بالاتری نسبت به بتن نيمه سبک مي‌شود.

وزن فضایی بلوک‌هاي بتني دانه سبک اغلب کمتر از 1100 کیلو گرم بر متر مکعب است. مقاومت این بلوک‌ها حداقل 30 کیلو گرم بر سانتی‌متر مربع است. در صورت نیاز، با طرح اختلاط مناسب می توان به مقاومت‌هايي تا 100 کیلو گرم بر سانتی‌متر مربع نیز رسید. بلوک لیکا در دو شکل تو پر و تو خالی برای کاربرد در دیوار و سقف تولید می گردد. ضخامت جداره بلوكهاي تو خالي برای بهره‌گیری بیشتر از ويژگي‌هاي عايق كاري آنها بیش از بلوک‌های سیمانی معمولی است.

بلوک سبک مازندران

بلوک سبک معدنی 

بلوک سبک معدنی از انواع بلوک سبک است. ارتباط زیادی بین محتوی سیمان بتن پومیس سبک و مقاومت فشاری آن برقرار است. نظر به اینکه سیمان دارای وزن مخصوص بیشتری نسبت به سنگدانه پومیس و آب می‌باشد، برای سنگدانه خاص با افزایش چگالی مقاومت هم افزایش می‌یابد.

هر اندازه که مقاومت در بتن سبک بیشتر باشد به مقادیر بسیار بیشتری از سیمان نیاز خواهد داشت. بلوک سبک معدنی علاوه بر کاهش وزن ساختمان، عایق صوتی و گرمایی مناسب نیز می باشد. در بسیاری از کشورهای دنیا برچسب نیازهای مختلف و مطابق با استانداردها و قوانین ملی در مورد ساختمان سازی بلوک‌هایی با ابعاد و انواع مختلف ساخته شده‌اند.