قیمت بلوک لیکا در کرمان

بلوک سنگین سیمانی

بلوک لیکا در کرمان چگونه ساخته می‌شود؟

بلوک لیکا در کرمان از مخلوط کردن دانه لیکا، سیمان و آب به دست‌ می‌آید. در کارخانه تولید بلوک ابتدا دانه لیکا تهیه‌ می‌شود سپس دانه را با نسبت خاصی با سیمان و آب مخلوط‌ می‌کنند و به قالب‌های مورد نظر منتقل‌ می‌کنند که بعد از خشک شدن بلوک لیکا شکل‌ می‌گیرد.

بلوک لیکا

لیکا نسبت به بلوک بتنی نیمه سبک بسیار سبک‌تر و متخلخل‌تر است، علاوه بر این تخلخل و وزن کمتر بر کیفیت و تحمل فشار اختلالی وارد نکرده است به طوری که حداقل تحمل فشار لیکا ۳۰ کیلوگرم بر سانتی‌متر مربع است و حداکثر تحمل فشار آن به ۱۰۰ کیلوگرم بر هر سانتی‌متر مربع‌ می‌رسد.

ویژگی‌های بلوک لیکا چیست؟

همان‌طور که در بالا هم به آن اشاره شد، بلوک لیکا عایق صدا، عایق حرارت، برودت و … است که در ادامه به طور مفصل به هر کدام از ویژگی‌های بلوک لیکا‌ می‌پردازیم.

عایق صوتی بلوک لیکا در کرمان

صداهایی مانند صحبت کردن افراد، موزیک و غیره صداهایی هستند که‌ می‌توانند از طریق مصالح ساختمانی عادی عبور کنند و برای بسیاری آزار دهنده باشند. بلوک لیکا صداهایی را که در گستره شنوایی انسان است را کم‌تر عبور‌ می‌دهد یا عبور نمی‌دهد از این رو عایق صدا محسوب‌ می‌شود. لازم به ذکر است که بلوک لیکا در بین بلوک‌های سبک بهترین عایق صدا را دارد.

بلوک لیکا در کرمان

عایق حرارت بلوک لیکا در کرمان

ضریب هدایت حرارت دانه‌های لیکا ۰۹/۰ است و بنابر تاییدیه مرکز تحقیقات ساختمان بلوک‌های تهیه شده با این دانه را‌ می‌توان وسیله خوبی برای عایق حرارت دانست. بلوک بتنی ساخته شده با بلوک لیکا به چگالی ۷۵۰ تا ۹۵۰ کیلوگرم بر متر مکعب ضریب هدایت حرارتی ۱۵/۰ تا ۱۷/۰ را دارد که عایق خوبی برای حرارت به حساب‌ می‌آید، خاصیت عایق حرارتی بلوک لیکا با اضافه کردن فیلم‌های هوا در بین آن‌ها هم دو چندان‌ می‌شود.

مقاوم در برابر آتش

طبق آزمایشات انجام گرفته توسط اداره ملی استاندارد، بلوک‌های لیکا ۲ تا ۳ ساعت در برابر آتش مقاوم هستند که این مقاومت به ضخامت دیوار بستگی دارد.

وزن کم  بلوک لیکا

سبک بودن این بلوک باعث‌ می‌شود که فرایند ساخت و ساز سریع‌تر انجام شود و علاوه بر آن وزن کلی سازه هم کاهش چشمگیری پیدا‌ می‌کند. با کاهش وزن سازه خسارات وارد شده در اثر زلزله هم کاهش پیدا‌ می‌کند. وزن سازه ساخته شده با بلوک لیکا نسبت به سازه‌ای که با آجر معمولی ساخته شده است تا دو و نیم برابر کمتر است.

بلوک لیکا در کرمان

راحتی و سرعت در اجرای بلوک لیکا

بلوک‌های لیکا در ۲۲ قالب مختلف تولید‌ می‌شوند. بلوک‌های متفاوت لیکا کاربری‌های متفاوتی هم دارد که کار را برای معمار راحت‌تر‌ می‌کند. علاوه بر این شیار زنی  در این نوع از بلوک دشوار نیست و زمان زیادی طلب نمی‌کند از این رو کار برق کشی نیز سریع‌تر انجام‌ می‌گیرد.